Розділення канального рівня

April 16th, 2008

« Висновки використання мереж   |   Як набудувати бездротову мережу »

Стандарти IEEE - Розділення канального рівня IEЕЕ (Institute of Electrical and Electronic Engineers) - Інститут інженерів по радіоелектроніці (США), що займається стандартизацією в області інформаційних технологій.У 1980 році інститутом IEEЕ був організований комітет 802, що займається стандартизацією локальних мереж.
В результаті роботи даного комітету з’явилася група стандартів IEEE 802.x. Дані стандарти містять рекомендації щодо побудови нижніх рівнів локальної мережі - фізичного і канального. Фізичний і канальний рівні відображають специфіку локальних мереж різного вигляду, тоді як вищі рівні, наприклад, мережевою, однакові як для ло-’ кальних, так і для глобальних мереж.

Канальний рівень ділиться на два підрівні:

I MAC (Media Access Control) - рівень управління доступом до

середовищу.

* LLC (Logical Link Control) - рівень логічної передачі даних.

Рівень MAC забезпечує коректне сумісне використання загального середовища передачі даних. Використовуючи певний алгоритм, який розрізняється для мереж різного типу, доступ до середовища надається тому або іншому вузлу мережі. Тобто для кожного типу мережі є свій алгоритм доступу, закладений на рівні MAC.
У цьому алгоритмі закладені правила загального середовища передачі даних, правила «спілкування» комп’ютерів, точніше, правила використання мережевого кабелю (той, який для передачі даних, а не напруги!). Якщо комп’ютер (або інший мережевий пристрій) використовує один і той же алгоритм, що і мережа, до якої він підключається, значить, цей комп’ютер може працювати в цій мережі.

Після надання доступу на рівні MAC, можна «перейти» на вищий рівень - LLC.

Рівень LLC призначений для передачі кадрів між вузлами. Рівень LLC дозволяє встановити ступінь надійності передачі даних - одні дані, не дуже важливі, передаватимуться з невеликим ступенем надійності, що дозволить збільшити швидкість їх передачі.


Tags: , , , , , ,

Стандарти IEEE


Схожі записи

Filled Under: Стандарти IEEE

Картинки