Розділення канального рівня

April 16th, 2008

Стандарти IEEE - Розділення канального рівня

Якщо комп’ютер (або інший мережевий пристрій) використовує один і той же алгоритм, що і мережа, до якої він підключається, значить, цей комп’ютер може працювати в цій мережі.
Після надання доступу на рівні MAC, можна «перейти» на вищий рівень - LLC.
Рівень LLC призначений для передачі кадрів між вузлами. Рівень LLC дозволяє встановити ступінь надійності передачі даних - одні дані, не дуже важливі, передаватимуться з невеликим ступенем надійності, що дозволить збільшити швидкість їх передачі.
Інші дані, очевидно «Top secret», передаватимуться з найбільшим ступенем надійності, що понизить швидкість передачі, але гарантуватиме 100%-у доставку даних за умови нерозривності середовища передачі даних. Про ступінь надійності рівня LLC ми поговоримо в наступному пункті.
Комітет 802 інститути IEEE проаналізував мережеві технології різних компаній з метою знайти загальні підходи і принципи. Опис кожної технології ділиться на два рівні - канальний і фізичний. Канальний рівень, як вже наголошувалося, був роздільний на два підрівні - MAC …

Розділення канального рівня →

Filled Under: Стандарти IEEE

Протокол LLC

April 15th, 2008

Стандарти IEEE - Протокол LLC

Протокол LLC записує інформацію, передану мережевим протоколом, в свій пакет, доповнюючи його при цьому службовою інформацією. Далі пакет переходить на рівень MAC, де він перетвориться в кадр рівня MAC (наприклад, в кадр Ethernet), доповнений певними службовими заголовками, характерними для рівня MAC.
Різні компанії використовували різні функції протоколів в своїх технологіях. Це привело до необхідності включити в рівень LLC три типи процедур управління передачею даних, які дозволяють вибрати ступінь надійності передачі:
» LLC1 - процедура без встановлення з’єднання і без підтвердження.
* LLC2 - процедура зі встановленням з’єднання і з підтвердженням.
L LLC3 - процедура без встановлення з’єднання, з підтвердженням.
Варто відзначити, що протокол мережевого рівня може звернутися тільки до процедур одного типу.
Процедура без встановлення з’єднання і без підтвердження
Це найменше надійний, але найбільш швидкий спосіб передачі даних. При цьому способі передачі даних дані відправляються усліпу. Якщо вузол призначення не може …

Протокол LLC →

Filled Under: Стандарти IEEE

Картинки